Firma

Probuild


„Gdyby ludzie od jaskiniowej epoki robili tylko to, co wyglądało na możliwe, do dzisiaj siedzieliby w jaskiniach”.
Stanisław Lem

Kreowanie inteligentnych przestrzeni wymaga wiedzy, doświadczenia, umiejętności współpracy, czasu oraz odwagi i odpowiedzialności. Rezultat pracy dewelopera na stałe wpisuje się w strukturę miasta, wywierając wpływ nie tylko na jakość krajobrazu, ale przede wszystkim na jakość życia mieszkańców.
Zakończony projekt deweloperski  to efekt współpracy wielu podmiotów, dlatego na każdym etapie działalności nasz zespół kieruje się zasadami etyki, bezpieczeństwa, odpowiedzialności, wzajemnego szacunku i transparentności.

Probuild rozpoczął działalność na rynku nieruchomości w 1993 roku, wcielając w życie pionierskie wizje nowoczesnego miasta. Przez ponad dwadzieścia lat działalności firma uczestniczyła w wielu innowacyjnych projektach, rozwijając zakres świadczonych usług, jednocześnie spełniając się w roli project managera, inwestora zastępczego, inżyniera kontraktu, doradcy inwestycyjnego i samodzielnego inwestora. Nasze dokonania tworzą krajobraz i nowoczesne środowiska biznesowe w największych Polskich miastach. Najbardziej rozpoznawalne inwestycje to wykreowany wspólnie z międzynarodowym deweloperem Von der Heyden Group projekt zabudowy Placu Andersa w ścisłym centrum Poznania – około 58.000 m2 powierzchni wynajmowalnej zapewniającej około 7.000 miejsc pracy – oraz budowa biurowca Liberty Corner w centrum Warszawy.

W 2013 roku Probuild rozpoczął działalność jako samodzielny deweloper, skutecznie rozwijając inwestycje z własnego portfolio, często o pionierskim charakterze. Pierwszym zrealizowanym przez firmę projektem jest Osiedle Odkrywców wybudowane we Wrocławiu. W przygotowaniu i w trakcie realizacji są kolejne: wrocławski kompleks biurowy Pin Park o łącznej powierzchni 52 000 m2, osiedle mieszkaniowe na poznańskiej Starołęce, nowoczesny akademik LAS w centrum Wrocławia. Szczegółowe informacje o naszych dokonaniach i planach mogą Państwo znaleźć w zakładce INWESTYCJE.

Naszym celem jest uwalnianie pełnego potencjału nieruchomości, często poprzez rozwój nowatorskich projektów, który umożliwi maksymalizację zwrotu z inwestycji. Starannie dobieramy lokalizacje do naszego portfolio, korzystając z walorów otaczającego nas środowiska i stając się jego harmoniczną częścią. Jako deweloper czujemy się za nie współodpowiedzialni i dążymy do tego, by nasze projekty nie tylko stanowiły wartość dodatnią pod względem urbanistycznym, ale również wywierały minimalny wpływ na naturalne otoczenie. Dla naszych najemców, zwiększanie efektywności eksploatacji budynków również oznacza niższe koszty i mniejszy ślad ekologiczny ich biznesów. Dlatego nasze nowe projekty realizowane są w zgodzie z wymogami LEED Gold lub Platinum, a stawianym przez nas budynkom towarzyszy zagospodarowanie terenów zielonych lub wzbogacenie ich o elementy kulturowe, jak np. pomnik Cyryla Ratajskiego na Placu Andersa w Poznaniu. Pracujemy również nad modernizacją starych nieruchomości i dostosowaniem ich do nowoczesnych standardów i wymogów środowiskowych.


Powrót